Nu Sound of Visegrad : Nové Zámky 2021

Nu Sound of Visegrad : Nové Zámky 2021

Nemusíte sa obávať – o dobrú hudbu neprídete! Putovná séria Nu Sound of Visegrad sa 12. júna zastaví v Nových Zámkoch – v kine Mier (alebo Amfiteáter), v rámci projektu Vzdušné Zámky. Celodenný festival s účinkujúcimi zo Slovenska, Česka a Maďarska zverejňuje celý program aj opatrenia, aby si ho návštevníci mohli ničím nerušene a v bezpečí užiť. Festival sa bude vysielať aj prostredníctvom streamu a podporiť ho budete môcť aj zakúpením virtuálnej vstupenky.

Reštart klubovej sezóny – Festival Nu Sound of Visegrad sa uskutoční 12. júna v Kine Mier – Nové Zámky. Situácia ukázala, že bude patriť k najväčším hudobným podujatiam po roku v Nových Zámkoch. S tým súvisia aj sprísnené hygienické opatrenia a neustále monitorovanie situácie. Návštevníci festivalu sa preto vôbec nemusia obávať, že by bola ohrozená ich bezpečnosť a znížený ich komfort. Priestory budú pravidelne dezinfikované a vetrané, pričom budú zabezpečené rozstupy pri hlavnom vstupe do koncertnej sály a prítomné budú aj dezinfekčné prostriedky. Kino Mier alebo Amfiteáter poskytnú dostatočné pohodlie, v ktorom návštevníci navyše zažijú pocit klubovej atmosféry so svetelným dizajnom, chilloutovou zónou, barom a ďalšími vymoženosťami. Netreba zabúdať na zníženú kapacitu, ktorá sa neustále mení, preto si radšej nezabudnite zabezpečiť svoje vstupenky v predpredaji.

Festival Nu Sound of Visegrad sa bude odohrávať na dvoch stagoch. Na hlavnom stagi v kinosále vystúpia headlineri festivalu: Ultrazvuk to sú Vec, Tono S a pán gramcov DJ Škruppo. Debutanti roka podľa Radio_Head Awards, ktorí sú už na scéne roky. Ako sólisti prišli s netradičným projektom, ktorý rozhodne nie je na jedno použitie. Ultrazvuk to je hiphopová jazda, v ktorej sa bude rapovať, tancovať, zabávať, ale aj ironizovať, vysmievať a odkazovať na neduhy spoločnosti. Viete si predstaviť tanečnú hudbu s fujarou, drumbľou a akustickou gitarou? Základ tvorí repetetívny rytmus a minimalistická harmónia. Výsledkom je hypnotický groove vytvorený zoskupením Korai Trancemission, v ktorom sa stretli členovia legendárnej kapely Korai Öröm. Spôsob, akým dokážu invenčne narábať s trance hudbou sa stal dôvodom, prečo sú stálym inventárom kultového psytrance festivalu Ozora. Špecifický koncert si pripravil český producent a multiinštrumentalista Tomáš Dvořák alias Floex. Pripomenie na ňom kultový soundtrack z fenomenálne prijatej nezávislej počítačovej hry Machinarium. K novým úpravám pridá aj skladby z poslednej dosky A Portrait of John Doe. V kapele sa predstaví spolu so speváčkou Never Sol a robotom – bubeníkom Josefom.

Talentovaný a čoraz známejší DJ Albeen zastúpi domácu drum and bassovú scénu. Hoci bude najmladším účinkujúcim na festivale, jeho neuro D´N´B set s rýchlymi kadenciami v prechodoch bude patriť k najväčším lomozom v Kine Mier.

Elektro akustické trio Space Cats vás prenesú do krajiny groove. Identicky sa na seba podobajú a identicky prepájajú elektronické groovy. Dvojčatá Jiří a Ondřej Veselí založili projekt Bratři s cieľom naživo previesť energiu z techno music, deep housu, trancu, ambientu a tanečnej elektroniky, na koncertné pódiá. Ich analógová elektronika v kombinácii elektronických bicích a syntetizátorov poteší najmä priaznivcov Jona Hopkinsa. LFO prichádza do Nových Zámkov, kde predvedú znalosti z najnovších technológií, ukážu prácu so softvérmi aj hardvérmi a dajú nemenej vzácne rady pri produkovaní tanečnej hudby. Trojica z LFO povedie WORKSHOP a po škole, vo večernom sete, uzatvoria festival Nu Sound of Visegrad : Nové Zámky mesto kultúry 2021.

Návštevníci, ktorí sa na festival po naplnení kapacity nedostanú, ho budú môcť sledovať na live streame a podporiť zakúpením virtuálnej vstupenky.

Sprievodný program
Nu Sound of Visegrad je putovná séria koncertov, na ktorých organizátori z Music Press Production, vyberajú interpretov a zoskupenia, ktoré sa inšpirujú novým zvukom, naberajú nové smery a vytvárajú trendy a popritom vychádzajú z rôznych elektronických fúzií (techno, DnB, ambient, tanečná / elektronická hudba, ethno-trance, IDM), indie rocku a indie popu, hiphopu, world music atď. V sprievodnom programe predstavia túto sériu prostredníctvom výstavy fotografií z rôznych festivalov konajúcich sa vo V4 a v živom podcaste predstavia scénu našich najbližších susedov aj elektronickej komunite z Nových Zámkov.


Festival Nu Sound of Visegrad z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Podujatie finančne podporili: SOZA a Hudobný Fond.

Partneri: Cool Classics, oz kultivation, Musicpress Magazín

Informácie:
Nu Sound of Visegrad : Nové Zámky 2021
12.6.2021 – začiatok od 10:00 do 03:00 (v závislosti podľa meniacich sa nariadení)
Kino Mier, Nové Zámky / Amfiteáter NZ.

@floex
@koraitrancemission
@ultrazvuk
@bratři
@lfo
@spacecats
@albeen